Emulator drugiej sondy lambda czy to działa?

Emulator drugiej sondy lambda czy to działa?

Emulator drugiej sondy lambda czy to działa?

Emulator drugiej sondy lambda czy to działa? Z doświadczenia wiemy, że emulator drugiej sondy lambda pomoże wyłącznie w przypadku błędu P420, czyli niskiej wydajności katalizatora. Nasze emulatory, na podstawie opinii Klientów i warsztatów samochodowych, sprawdzają się w wielu wiodących markach samochodowych. Są to marki takie jak Mercedes, Audi, BMW, Skoda, Seat czy Audi. Naszą produkcję rozpoczynaliśmy od emulatora prostego PPEM01 ze stali wysokogatunkowej ocynkowanej. Później do oferty wprowadziliśmy emulatory kątowe z otworem przelotowym o średnicy 4mm. Przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” okazał się jednak emulator kątowy z otworem 2mm, stosowany przede wszystkim do bardziej bogatych mieszanek spalin i większych pojemności silnika. Zdobywając coraz to większe doświadczenie na rynku części motoryzacyjnych kolejną nowością były emulatory z regulacją przepływu spalin, które całkowicie wyeliminowały problem z doborem odpowiedniej średnicy otworu przelotowego emulatora drugiej sondy lambda.

 

Dlaczego warto wybrać Nasz emulator z regulacją przepływu spalin? Po pierwsze, emulator ten wkręcamy tylko raz do układu wydechowego samochodu, za pomocą dołączonego klucza imbusowego korygujemy otwór przelotowy do momentu, aż uporczywy check engine zniknie z deski rozdzielczej (bez konieczności ponownego wykręcania emulatora z układu). To istotna zaleta, ponieważ ciągłe wykręcanie emulatora może doprowadzić do uszkodzenia drugiej sondy lambda (np. ceramicznego rdzenia). Drugą przesłanką jest możliwość dopasowania emulatora do indywidualnych parametrów samochodu, takich jak pojemność silnika czy odchylenie od poziomu stechiometrycznego mieszanki paliwowo-powietrznej, bez konieczności wymiany na całkowicie nowy element.

W ofercie Piterparts znajdą Państwo dwa warianty emulatora drugiej sondy lambda z regulacją przepływu spalin: wersja prosta (PPEM01-R) oraz kątowa (PPEM03-R). Przypominamy, że emulator kątowy, składający się z dwóch podstawowych modułów – korpusu i trzpienia. Posiada on więcej korzyści funkcjonalnych niż jego jednoelementowy odpowiednik. Natomiast emulator prosty zajmuje po wkręceniu zajmuje około 35mm, nie zawsze więc jest miejsce na jego montaż!.

 

Małgorzata Krawiec

Dział Marketingu

PiterParts

1 komentarz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.