Extreme Gallardo we współpracy z PiterParts

Extreme Gallardo we współpracy z PiterParts

Extreme Gallardo we współpracy z PiterParts

Extreme Gallardo we współpracy z PiterParts . Pamiętacie nasz projekt dystansów do Lamborghini Gallardo? Ci z Was którzy śledzą nasz blog zapewne wiedza jakie dystanse wykonaliśmy do poszerzenia rozstawu kół w tym jakże pięknym włoskim bolidzie. Dla tych którzy pierwszy raz czytają o tym dokonaniu przypominamy co zostało zrobione.

Zgłosił się do nas klient z wizją na wyróżnienie swojego Gallardo spośród innych, które codziennie można u nas w kraju zobaczyć czy to pod marketem lub przyosiedlową piekarnią. Pomysł początkowo wydawał się podobny do poprzednich jakie realizowaliśmy. Padły słowa „Panowie poszerzamy moje Lambo…”, myślimy pestka, pewnie kilka milimetrów żeby stał się jeszcze bardziej muskularny, lecz nie tym razem. Szybko zorientowaliśmy się, że nie będzie to typowe zlecenie, padają magiczne słowa „Poszerzamy ile się da…”. Chwila konsternacji i padają kolejne pytania, m.in. czy ogranicza nas szerokość nadwozia? Tutaj kolejna niespodzianka, okazuje się, że oryginalne nadwozie idzie na śmietnik. Tak, dobrze czytacie, projekt Panów Fabrizio Giugiaro i Luca Donckerwolke pójdzie na złom i zostanie zastąpione nadwoziem zaprojektowanym i wykonanym w Suhorovsky Design ( suhorovsky-design.com ).

Zachwycił nas pomysł pasjonata motoryzacji jakim okazał się nasz szacowny klient. Od razu podjęliśmy rzuconą rękawicę i zabraliśmy się do pomiarów oraz obliczeń. Po kilku dniach pracy, symulacji i obliczeń wytrzymałości w programach typu CAD wynik był jeden, 65mm na stronę. Dobrze czytacie, sześćdziesięcio pięcio milimetrowy dystans na każde z tylnich kół! Do tego doszła zmiana rozstawu otworów montażowych bo nie tylko poszerzenie wchodziło w grę ale również adaptacja obręczy kół z młodszego brata Gallardo jakim jest Aventador. Takie synergiczne połączenie pomysłu , umiejętności i technologicznych możliwości przerodziło się w jedyne Ekstremalne Gallardo na świecie. Efekt końcowy powalił nas na kolana. Samochód oczywiście zobaczyć możecie w naszej galerii. Ponadto nie tylko możecie zobaczyć ale i usłyszeć cudowną pracę silnika i układu wydechowego na żywo w Katowicach w Premium Car Club pod adresem premiumcarclub.pl

Bądźcie z nami bo niedługo opiszemy kolejne ciekawe projekty.

Extreme Gallardo piterparts

Dystanse Extreme Gallardo Premium CarClub

Artur Jarosz

Manager ds rynku automotive

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.