Wymiana przewodów hamulcowych porady

Wymiana przewodów hamulcowych porady

Wymiana przewodów hamulcowych porady. Zastanawiacie się po co ten wpis?  Bardzo często śledzę fora internetowe i czytam w nich że wiele ludzi zastanawia się jak postąpić najlepiej gdy trzeba wymienić przewody hamulcowe.

Z reguły mamy dwie opcje. Opcja dla leniwych – zawozimy samochód do warsztatu. Zostawiamy. Warsztat wymienia przewody hamulcowe a później wystawia nam fakturę. No i czasami nie jest to dla nas miły widok. Różnie bywa, ale taka usługa może kosztować nawet 800 zł. Niektóre warsztaty rozgraniczają cenę materiału i cenę robocizny. Ale nigdy nie mamy pewności że warsztat nie zarabia również i na materiale. Prawda?

Opcja druga – dla tych co maja nieco więcej czasu. Mechanika pytamy o koszt robocizny (wymiany przewodów hamulcowych), a sami załatwiamy sobie materiał. Gdzie? Najlepiej w internecie bo tu jest najtaniej. Sklepy stacjonarne/hurtownie wliczają w cenę produkty koszty utrzymania pomieszczeń/ludzi. Dlatego też najtaniej będzie poszukać na internecie. Ja polecam oczywiście nasz sklep piterparts.pl, ale na allegro dokonacie porównania cen i wybierzecie najlepszą opcję. Czasami równica w towarze jest niewielka, ale jak czytam na forach to za 1 metr przewodu płacicie w warsztacie nawet 13 zł brutto. A to już jest gruba przesada 🙂

Także jeśli mamy chwilkę czasu na rozeznanie tematu możemy dokonać wymiany przewodów hamulcowych w całkiem rozsądnych cenach. Oszczędzając na zakupie materiału.

Ania

piterparts.pl

4 komentarze

  1. Przewody hamulcowe dobrej jakości. Rurka miedziana profesjonalnie zaroniona.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.