O przewodach hamulcowych z rurki miedzianej ciąg dalszy

O przewodach hamulcowych z rurki miedzianej ciąg dalszy

O przewodach hamulcowych z rurki miedzianej ciąg dalszy. Jeżeli na bieżąco śledzicie nasze social media, doskonale wiecie, że co jakiś czas możecie przeczytać tutaj o naszych przewodach hamulcowych z rurki miedzianej. Wspominaliśmy już o prostownicy ręcznej, która idealnie wyprostuje każdą rurkę miedzianą. Pojawiły się także informacje o giętarkach, o naszych artystycznych dziełach z rurki miedzianej, które wykonujemy na specjalne zamówienia klientów, a także cenne rady dotyczących wymiany przewodów hamulcowych.

Tym razem jednak mamy do Was jedno, ale jakże ważne pytanie. Czy pamiętacie kiedy ostatni raz sprawdzaliście stan techniczny układu hamulcowego Waszego pojazdu? Kilka dni temu zadaliśmy sobie w firmie to pytanie. Na szczęście pracując na co dzień z takim asortymentem, jakim są m.in. przewody hamulcowe, rurki miedziane, czy też odpowietrzniki hamulcowe (o których już wkrótce dowiecie się nieco więcej) i dodatkowo obracając się w kręgu profesjonalistów w swoim fachu, nikt z pracowników nie miał problemu z odpowiedzią na to pytanie.

Zatem kolejna zagadka. Czy zdajecie sobie sprawę, do czego może doprowadzić niesprawny układ hamulcowy podczas jazdy? Zmniejszona siła hamowania, utrata kontroli nad pojazdem,. Aż strach wymieniać dalej. Niestety większość ludzi nie zwraca większej uwagi na stan techniczny układu hamulcowego pojazdu, dopóki nie przestanie on z nami współpracować. Wtedy, na jakiekolwiek „leczenie zapobiegawcze” będzie już stanowczo za późno. Każdy z nas powinien regularnie sprawdzać swoje przewody hamulcowe. Szczególną uwagę do tej czynności powinni przywiązać posiadacze pojazdów, które mają co najmniej jedną dekadę za sobą. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruch i profilaktycznie raz w roku sprawdźmy stan naszych przewodów hamulcowych.

A po informację, jak dokonać wymiany przewodów hamulcowych zapraszamy do wpisu, który w całości został poświęcony tej tematyce.

5 komentarzy

  1. Dobre pytanie… Chyba na dniach muszę zrobić rewizję swoich przewodów hamulcowych. Dzięki, że mi przypomnieliście!

    • Mamy nadzieję, że przewody hamulcowe już sprawdzone.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.