Świece BRISK Silver w pojazdach z instalacją LPG

Świece BRISK Silver w pojazdach z instalacją LPG

Nowa linia produktów w dziale Układ elektryczny, zapłon - Świece zapłonowe BRISK Silver DR17YSŚwiece BRISK Silver w pojazdach z instalacją LPG Nie raz wspominaliśmy, że świece zapłonowe firmy BRISK cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Zarówno świece zapłonowe z serii Premium Evo, jak również te z serii Silver. I to właśnie na tych drugich chcielibyśmy się dzisiaj skupić. Świece BRISK Silver stosowane są w pojazdach, wyposażonych w instalację LPG. Dlaczego? W porównaniu do samochodów posiadających jednostki napędowe zasilane benzyną, w samochodach zasilanych paliwami gazowymi LPG/CNG występują odmienne warunki spalania. W silnikach pojazdów z instalacją LPG występują wyższe temperatury, a mieszanina gazów i powietrza posiada większą rezystancję. Z tego też powodu wymagane jest wyższe napięcie, by mógł zajść przeskok iskry. Niestety nie każda świeca zapłonowa sprawdzi się w takich warunkach.

I w tym momencie zastanówmy się, dlaczego powinniśmy sięgnąć po świece Brisk Silver. Świece Brisk Silver wykonane są ze specjalnych materiałów, a zmienienie ich konstrukcji zapewnia znacznie lepszy zapłon mieszanki gazowo-powietrznej. W świecach Brisk Silver elektroda środkowa wykonana jest ze metalu szlachetnego – srebra. Srebro cechuje się najlepszą przewodnością elektryczną i cieplną, a także odpornością erozyjną. W świecach Brisk Silver elektroda jest cieńsza. Dzięki temu można zastosować dłuższy i cieńszy izolator. Co nam daje takie rozwiązanie? Między innymi poprawę warunków zapłonu podczas spadków napięcia w akumulatorze. Następuje zwiększenie komory cieplnej świecy zapłonowej, przez co następuje znaczny wzrost temperatury samooczyszczania. Samooczyszczanie świecy zapłonowej, jest to nic innego, jak wypalanie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni izolatora. Tym samym zmniejsza się emisja szkodliwych składników spalin. Dla utrzymania pożądanych właściwości i parametrów świece Brisk Silver powinno się wymieniać co ok. 20 000 km.

Świece Brisk Silver dedykowane są do wielu modeli samochodów, dlatego w celu doboru odpowiednich dla Waszego silnika świec Brisk Silver zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Klienci często kontaktują się z nami, by upewnić się, że dana świeca zapłonowa będzie kompatybilna z układem zapłonowym ich pojazdów.

Zespół PiterParts

 

1 Comment

  1. W moim warsztacie świece Brisk również cieszą się sporym zainteresowaniem i uznaniem. A co do zalet świec Brisk Silver- spełniają swoją rolę podczas rozruchu silnika w niskich temperaturach otoczenia.

Dodaj komentarz