Dostępne w PiterParts zaślepki kolektora ssącego BMW

Dostępne w PiterParts zaślepki kolektora ssącego BMW

Dostępne w PiterParts zaślepki kolektora ssącego BMW. Zaślepki klap wirowych lub inaczej zaślepki kolektora ssącego montowane są w miejscu usuniętych klapek wirowych. Zapobiega to dość kosztownym naprawom zagrożonych silników dieslowych. Pęknięcie w miejscu nitowania łopatek może spowodować uszkodzenia elementów silnika.

Posiadacze BMW chcący zaopatrzyć się u nas w zaślepki klap wirowych do kolektorów ssących swoich pojazdów mają duże pole manewru. W naszej ofercie znajdują się nie tylko zaślepki klap wirowych wykonane z aluminium PA6, ale także zaślepki kompozytowe, wykonane z poliamidu z włókna szklanego o oznaczeniu PA 6 GF 30. Zarówno pierwsze, jak i drugie zaślepki klap wirowych dostępne są w dwóch rozmiarach: 22mm oraz 33mm.

Materiał z którego wykonane są zaślepki kompozytowe jest identyczny z materiałem kolektorów ssących w BMW. Cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, twardością oraz stabilnością wymiarów, również z wysokich temperaturach. Poliamid z włókna szklanego posiada również dobrą wytrzymałość zmęczeniową, a także wysoką odporność na obciążenia w długich okresach czasu i w wysokich temperaturach.

W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar zaślepek klap wirowych

Zaślepki w rozmiarze 22mm przeznaczone są do samochodów, które zostały wyprodukowane przed 2004 r., a zaślepki o średnicy 33mm – od 2004 r.. Należy jednak pamiętać, że zawsze występują wyjątki od reguły. W celu doboru odpowiedniego rozmiaru zaślepek klap wirowych radzimy, by zmierzyć rozstaw śrub mocujących klapę wirową. Ta czynność, jednoznacznie pozwolić określić i dobrać odpowiedni rozmiar zaślepki. Dla zaślepki o średnicy 22mm rozstaw śrub mocujących klapę wirową wynosi 35mm, zaś dla zaślepki o średnicy 33mm, wymiar ten jest równy 45mm. Wszystkie modele silnika, do których dedykowane są poszczególne rozmiary zaślepek znajdziecie w naszym sklepie, klikając w karty produktów.

Zaślepki klap wirowych na sztuki lub w zestawie

Zarówno zaślepki klap wirowych aluminiowe, jak i kompozytowe wykonujemy sami, dlatego mimo  niskiej ceny gwarantujemy wysoką jakość produktu.

Zestawy aluminiowych i kompozytowych zaślepek kolektora ssącego BMW składają się z zaślepek wraz z o-ringami VITON FPM, oryginalnych uszczelek Victor Reinz 71-77546-00 i oryginalnych uszczelek Victor Reinz 71-33109-10 oraz uszczelki zaworu EGR Victor Reinz 40-77535-00.

Można by zapytać, skąd mieć pewność, że oryginalne uszczelki, naprawdę są oryginalne. Już spieszymy z odpowiedzią. Z wyjątkiem uszczelki zaworu EGR, każda uszczelka jest oryginalnie zapakowana, a opakowanie posiada hologram, który potwierdza pochodzenie produktu.

W naszej ofercie znajdziecie również zaślepki do innych modeli samochodów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Zespół PiterParts

 

Dostępne w PiterParts zaślepki kolektora ssącego BMW

 

1 komentarz

  1. Kupiłem niedawno do swojego E46 z 2004 zaślepki kolektora ssącego 22mm. Zastanawiałem się jedynie czy wybrać te aluminiowe, czy spróbować czegoś nowego i wybrać kompozytowe. Ostatecznie postawiłem na zaślepki kompozytowe. Nie żałuję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.