Dlaczego warto stosować rurkę miedzianą? – część I

Dlaczego warto stosować rurkę miedzianą? – część I

Dlaczego warto stosować rurkę miedzianą? – część I. Rurki miedziane z powodzeniem można zastosować w różnego rodzaju instalacjach. Mogą to być zarówno instalacje ciepłej, bądź zimnej wody, instalacje grzewcze, chłodnicze, czy też gazowe. Rurka miedziana znajduje swoje zastosowanie również w ogrzewaniu podłogowym oraz przewodach hamulcowych. Dzisiaj postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto stosować rurkę miedzianą.

Rurka miedziana nie dość, że jest lekka oraz bezpieczna, to na dodatek jest trwała i niezawodna. Warto pamiętać, że nie powinno się łączyć elementów miedzianych (rurka) z elementami wykonanymi z innych metali. Dotyczy to oczywiście jednej instalacji. Wyjątek stanowią stal węglowa oraz stal ocynkowana. Taką instalację można poprowadzić np. na wierzchu ścian, ale nie tylko. Dopuszcza się również poprowadzenie jej pod tynkiem, w posadzce oraz w bruzdach i przewodach kominowych.

Rury miedziane miękkie, które również znajdziecie w naszej ofercie, dostępne są także w zwiniętych kręgach. Po rozwinięciu mogą one mieć długość 5, 10, 20 lub też 50 metrów. Dostępne są również długości niestandardowe.

Rury miedziane miękkie doskonale z nami współpracują. Co to oznacza? Można je swobodnie wyginać (za pomocą giętarki do rur) i prostować (za pomocą prostownicy ręcznej do rurek miedzianych). Dzięki tym właściwościom ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy niż montaż rur półtwardych, czy twardych.

Współczynnik rozszerzalności cieplnej

Ważną kwestią dotyczącą rur miedzianych, którą należy poruszyć jest fakt, że posiadają one niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. W praktyce oznacza to, że rurka miedziana, pod wpływem wysokiej temperatury, rozszerza się liniowo. Dobrze, czy źle, że tak się dzieje? Oczywiście, że dobrze. Dzięki temu zjawisku rurki miedziane oraz łączniki są poddawane mniejszym naprężeniom, a co za tym idzie, nie ma potrzeby używania wielu elementów oraz podpór mocujących.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy życzyć Wam, by ten Nowy Rok okazał się jeszcze lepszy od poprzedniego. Byście z każdego dnia czerpali radość. Życzymy również, by Wasze wszystkie marzenia się spełniły, a założone plany zrealizowały – nawet te najbardziej odjechane!

Pewnie zastanawiacie się co z wielkimi zmianami, które dla Was przygotowaliśmy. Musicie jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość, ale gwarantujemy, że warto! Już niedługo odkryjemy przed Wami nasze nowe oblicze 🙂

Zespół PiterParts

Źródło

2 komentarze

  1. Cierpliwość zżera od środka!

  2. Właśnie planuje remont w moim domu. W planach jest również ogrzewanie podłogowe. Chyba faktycznie porządnie się zastanowię nad rurkami miedzianymi. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.