Dzisiaj w całej Polsce akcja TELEFONY

Dzisiaj w całej Polsce akcja TELEFONY

Dzisiaj w całej Polsce akcja TELEFONY. Zdarzyło Wam się kiedyś rozmawiać przez telefon, pisać wiadomość tekstową, czy też sprawdzać coś w internecie? Uważajcie! Dzisiaj w całej Polsce będą wzmożone kontrole policyjne. Ma to związek z akcją „Telefony„, która trwa od 6:00 do 22:00.

Około 5 tysięcy funkcjonariuszy policji zaangażowanych jest w ogólnopolską akcję „Telefony„. Oznacza to, że na drogach całego kraju pojawi się ich o ponad 25% więcej niż normalnie. Akcja ta skierowana jest w szczególności na kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonów bez zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego.

Dzisiaj w całej Polsce akcja TELEFONY

Korzystanie z telefonu podczas jazdy, a konsekwencje

200 złotych, 5 punktów karnych. Taka kara grozi na korzystanie z telefonu podczas jazdy. Zostało to określone w Prawie o ruchu drogowym. To pierwszy argument przemawiający za nie korzystaniem z telefonu podczas jazdy.

Po drugie bezpieczeństwo! Telefon odciąga uwagę, kierowca staje się mniej skupiony na drodze. Co więcej, zmniejsza się zdolność do prawidłowego prowadzenia pojazdu, a czas reakcji kierowcy podczas hamowania ulega znacznemu wydłużeniu. Pewnie byliście kiedyś świadkami sytuacji, w której kierowca rozmawiający przez telefon miał problem z utrzymaniem odpowiedniej odległości między pojazdami. No właśnie, to kolejne zagrożenie płynące z używania telefonów podczas jazdy.

Pamiętajmy, że korzystając z telefonu podczas jazdy stwarzamy realne ryzyko nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcamy do zaopatrzenia się w zestaw głośnomówiący, bądź słuchawkowy. Wtedy nie będziecie musieli się martwić ani tym, że stwarzacie zagrożenie, ani ewentualnym mandatem.

Zespół PiterParts

Źródło zdjęcia

6 komentarzy

  1. Ciekawe jakie efekty przyniosła ta akcja…

    • Mam nadzieję, że ludziom w końcu otworzą się oczy i zobaczą, jakie niebezpieczeństwo (za sprawą korzystania z telefonu podczas jazdy) sprowadzają na siebie i na pozostałych uczestników ruchu….

  2. Powinno być więcej takich akcji! Nie raz i nie dwa spotkałam się z tym, że osoba korzystająca z telefonu mimowolnie np. zajeżdżała mi drogę, bo się zagapiła… Jeden mandat, drugi, trzeci i może społeczeństwo w końcu uświadomi sobie, jakie zagrożenie płynie z używania telefonów podczas jazdy.

    • Całkowicie się z tym zgadzam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.