Automatyczny prostownik, czyli nowości w naszej ofercie

Automatyczny prostownik, czyli nowości w naszej ofercie

Automatyczny prostownik, czyli nowości w naszej ofercie. Naszą ofertę staramy się sukcesywnie rozwijać tak, by nasi klienci byli jak najbardziej zadowoleni z naszych produktów i usług. Jedną z nowinek, która w ostatnim czasie pojawiła się w naszym sklepie jest prostownik automatyczny z mikroprocesorem LCD.

Przeznaczenie

Urządzenie to przeznaczone jest do ładowania 6V oraz 12V kwasowo-ołowiowych akumulatorów samochodowych. Jakich dokładnie? Bezobsługowych VRLA (AGM i GEL), a także kwasowych z ciekłym elektrolitem lub MF. Co więcej ta automatyczna ładowarka spełni swoją rolę również w przypadku akumulatorów w motocyklach, skuterach, czy też urządzeniach ogrodniczych.

Co z obsługą?

Obsługa tego automatycznego prostownika jest bardzo prosta. Tak jak wspominaliśmy na początku, prostownik wyposażony jest w ekran LCD. Dzięki odpowiedniej konfiguracji czterech programów ładowania możemy bezbłędnie dostosować parametry pracy urządzenia pod konkretne potrzeby:

  • do ładowania akumulatorów 6 V o pojemności mniejszej niż 14 Ah,
  • do ładowania akumulatorów 12 V o pojemności mniejszej niż 14 Ah,
  • do ładowania akumulatorów 12 V o pojemności 14 Ah – 120 Ah,
  • do ładowania akumulatorów 12 V o pojemności 14 Ah – 120 Ah w warunkach obniżonej temperatury przechowywania oraz do akumulatorów typu AGM).

Urządzenie wyposażone jest także w tryb regeneracji akumulatora, jak również podtrzymania i pomiaru napięcia.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe: 220 – 240 VAC~50/60 Hz
Napięcie wyjściowe: 6 V / 12 V
Zakres temperatury przechowywania: 0°C do 40°C
Klasa zabezpieczeń: 2
Maksymalna pojemność akumulatora 6 V: 1.2 Ah – 12 Ah
Maksymalna pojemność akumulatora 12 V: 1.2 Ah – 120 Ah
Moc znamionowa: 60 W
Prąd znamionowy: 0.8 A / 3.8 A
Klasa ochrony obudowy: IP 65

Automatyczny prostownik, czyli nowości w naszej ofercie

Zalety automatycznego prostownika

Prostownik umożliwia ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności. Dzięki temu wyróżnia się z pośród innych dostępnych na rynku prostowników. Kolejną zaletą naszego prostownika jest automatyczne wyłączanie po pełnym naładowaniu akumulatora oraz przejście w tryb monitorowania napięcia. Zapewnia to ochronę akumulatorowi i zapobiega przeładowaniu. Następnie, prostownik posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. W przypadku, gdy nieprawidłowo podłączymy urządzenie do baterii na wyświetlaczu pojawi się błąd, z powodu którego proces ładowania nie będzie możliwy. W przypadku, gdy akumulator jest skrajnie rozładowany prostownik stosuje ograniczony prąd ładowania pojedynczymi impulsami do momentu osiągnięcia bezpiecznego napięcia, które umożliwi szybsze ładowanie. Niewątpliwie kolejną zaletą jest zapewnienie pełnego oraz efektywnego naładowania akumulatora nawet przy niskiej temperatury. Prostownik posiada tzw. „program zimowy”. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenia przed zwarciem, przegrzaniem, przeładowaniem, przeciążeniem oraz błędnym podłączeniem biegunów.

Zestaw, który znajdziecie w naszej ofercie zawiera prostownik, dwa zaciski do akumulatorów (czarny i czerwony) oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Z resztą, zobaczcie sami klikając w ten link.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Zespół PiterParts

3 komentarze

  1. Dobry krok.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.