Kilka wskazówek dotyczących prostownika

Kilka wskazówek dotyczących prostownika

Kilka wskazówek dotyczących prostownika. Niedawno wspominaliśmy, że w naszej ofercie pojawiły się nowości w postaci m.in. prostownika. Dzisiaj postanowiliśmy, że odpowiemy sobie na pytanie jak prawidłowo używać prostownika?

Przygotowanie

Po pierwsze, musimy upewnić się, że zarówno silnik, jak i urządzenia elektryczne znajdujące się w pojeździe są wyłączone. Dotyczy to również urządzeń podłączanych do gniazdka zapalniczki.

Podczas podłączania prostownika musimy zwrócić uwagę na bieguny i kolory kabli prostownika. Kabel czerwony (dodatni) podłączamy do bieguna dodatniego znajdującego się w akumulatorze. Analogicznie robimy z kablem czarnym (ujemnym), który podłączamy do ujemnego bieguna akumulatora. W tym przypadku pomyłka może oznaczać uszkodzenie bezpiecznika głównego instalacji elektrycznej w samochodzie. W efekcie żadne urządzenie elektryczne znajdujące się w pojeździe nie będzie działać. Co więcej, sama wymiana takiego bezpiecznika może być problematyczna.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wyciągamy rozładowany akumulator z pojazdu, wkładamy nowy, bo przecież jeździć trzeba. Rozładowany akumulator zabieramy do garażu w celu naładowania. Prze przypadek mylimy kable i błędnie podłączamy je do biegunów akumulatora. Może dojść do sytuacji, w której akumulator po prostu eksploduje. Dlatego wystrzegajmy się pomyłek, bo mogą mieć one bardzo negatywne skutki.

Pamiętajmy o tym, by w pierwszej kolejności podłączyć akumulator do prostownika, a dopiero potem podłączyć prostownik do prądu.

Ładowanie

Prostownik wyposażony jest we wskaźnik. Pokazuje on stopień naładowania. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której unikniemy przeładowania baterii. Mało tego nasz prostownik po pełnym naładowaniu automatycznie się wyłącza, przechodząc w tryb monitorowania napięcia. Zapewnia to ochronę akumulatorowi przed przeładowaniem.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą.

Zespół PiterParts

Kilka wskazówek dotyczących prostownika

2 komentarze

  1. Mam identyczny w domu, więc mogę śmiało polecić go wszystkim.

    • Ja również. Za tą cenę nie znajdziecie lepszego. Spełnia swoją rolę w 100%.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.