Rurka miedziana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy

Rurka miedziana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy

Rura miedziana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy. Już kilkukrotnie wspominaliśmy o wielu różnych i twórczych zastosowaniach rurki miedzianej w rękodziele. Tym razem warto zwrócić uwagę na budowę Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. W przypadku tego unikatowego projektu rura miedziana została wykorzystana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy. W połączeniu z różnorodnymi odmianami bursztynu prezentuje się niezwykle okazale.

Rurka miedziana posiada potencjał estetyczny i techniczny. Stanowi doskonały materiał do wyrobu różnorodnych przedmiotów, stwarza bowiem wiele możliwości obróbki, nadania unikalnych kształtów, form i barw. Dzięki swej uniwersalności i właściwościom jest ceniona wśród architektów i projektantów.

Rurka miedziana, wykorzystana przy tworzeniu elementów Ołtarza, posiada średnicę zewnętrzną 4 mm oraz ściankę grubości 1 mm. Rurka została wyprodukowana zgodnie normą EN 12735-1 oraz EN 12735-2. Dzięki temu zapewniona jest nie tylko podwyższona czystość, ale również jakość rurki. Co więcej, dzięki jej właściwościom mechanicznym, a w szczególności podatności na zginanie, rozszerzanie i cięcie jej montaż jest szybki o łatwy. Oprócz różnego rodzaju form rękodzieła może być zastosowana w przemyśle motoryzacyjnym, budownictwie, chłodnictwie, jak i w przemyśle chemicznym.

Co jeszcze możemy powiedzieć o tym rodzaju rurki miedzianej? Jest to rurka bezszwowa, odtleniona (CU-DHP) o podwyższonej czystości i odporności na korozję. Rurka miedziana zaliczana jest do rur miękkich. Jest plastyczna, dzięki czemu bardzo łatwo poddaje się kształtowaniu i formowaniu. Każda rurka miedziana, w tym również ta o średnicy zewnętrznej 4 mm, nadaje się do lutowania oraz spawania w osłonie gazów obojętnych.

Zespół PiterParts

Rurka miedziana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy  Rurka miedziana jako element bursztynowych kłosów i łanów pszenicy

 

2 komentarze

  1. Czego, to człowiek nie wymyśli, piękne!

  2. Kto by pomyślał, że z rurki miedzianej może takie cudo powstać

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.