W jaki sposób wytwarza się rurkę miedzianą?

W jaki sposób wytwarza się rurkę miedzianą?

W jaki sposób wytwarza się rurkę miedzianą? Wiecie, że najczęściej stosowaną technologią wytwarzania rurek miedzianych jest metoda ciągnienia rur? Na czym polega ten proce? Kęsy miedzi są początkowo podgrzewane oraz wyciskane. W następnym kroku naciąga się je na rury o różnych średnicach i grubościach ścianek.

By zapewnić odpowiednie smarowanie podczas procesu wytwarzania miedzianych rurek, w ciągarkach rur aplikuje się różnego rodzaju oleje i mydła. Warto wiedzieć, że produkty te niestety zanieczyszczają rury. Nie martwcie się, to jeszcze nie koniec procesu wytwarzania miedzianych rurek. W następnej kolejności, jeszcze przed transportem, rurki miedziane są najczęściej poddawane wyżarzaniu i odtłuszczaniu. Co więcej, obcinki są odolejane w piecu lub w innym procesie prowadzącym do odtłuszczenia powierzchni. Oczyszczone obcinki trafiają do pieca, w którym zostaną przetopione.

W jaki sposób wytwarza się rurkę miedzianą?

Miedź stosowana do produkcji miedzianych rurek jest materiałem rafinowanym. Wyróżniamy trzy typy rafinowanej miedzi takie, jak tlenowa, beztlenowa oraz odtleniona.

Miedź tlenowa w swoim składzie chemicznym zawiera regulowaną ilość tlenu w postaci tlenku miedzi. Natomiast w skład chemiczny miedzi beztlenowej nie wchodzi ani tlenek miedzi, ani żadne pozostałości odtleniaczy.  Biorąc pod uwagę miedź odtlenioną, w jej składzie nie znajdziemy tlenku miedzi. Znajdziemy jednak regulowaną ilość odtleniaczy. Warto podkreślić, iż najczęściej stosowanym odtleniaczem jest fosfor.

W naszej ofercie znajdziecie rurki miedzianej o różnych średnicach. Zachęcamy do zakupu.

Zespół PiterParts

1 komentarz

  1. Jak kupować rurkę miedzianą, to tylko w PiterParts! Polecam z całego serca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.