Garść informacji o testerze płynu hamulcowego

Garść informacji o testerze płynu hamulcowego

Garść informacji o testerze płynu hamulcowego. Tester płynu hamulcowego, to przydatne narzędzie dla każdego kierowcy i serwisanta. Płyn hamulcowy, to ważny czynnik, który przenosi ciśnienie hydrauliczne w układach hamulcowych. Odgrywa on znaczącą rolę zarówno dla prawidłowej eksploatacji pojazdu jak i bezpieczeństwa na drodze. Żeby czynnik ten mógł działać prawidłowo powinien być dobrej jakości, a co za tym idzie – musi mieć ściśle określony skład chemiczny.

Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na jakość płynu hamulcowego jest jego temperatura wrzenia. Jeśli płyn nie jest odpowiednio dobrany, a temperatura będzie przekraczać rzeczywistą temperaturę wrzenia, wówczas dochodzi do wytworzenia pary,
która uniemożliwi uruchomienie hamulców. Takie zawodnienie płynu hamulcowego
jest niebezpieczne i powoduje zagrożenie w ruchu drogowym.

Zawartość wody w płynie hamulcowym regulowana jest normami WT-SPEC-PE-85 wersja 1, FMVSS 116, SAE J1703, ISO 4925 i PN-C-40005. Eliminacja płynu hamulcowego jest obowiązkowa, gdy zawartość wody w nim przekracza 3%, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie jego stanu. Naturalną własnością płynów hamulcowych jest higroskopijność. Zdolność do pochłaniania wilgoci nie jest jednak pożądana, dlatego warto zadbać o kupno płynu dobrze dobranego do naszego pojazdu oraz o możliwie najlepszą jakość.

Tester płynu hamulcowego jest poręcznym urządzeniem, którym błyskawicznie można sprawdzić procentowy stan zawodnienia. Jest to możliwe dzięki badaniom przewodnictwa elektrycznego płynu. Produkt pozwala na precyzyjne określenie stanu płynu hamulcowego zarówno w pojeździe jak i poza nim. Tester stosuje się do płynów DOT3, DOT4 i DOT5. Jest to przydatny gadżet zarówno dla kierowcy jak i serwisów. Jego regularne użycie pozwoli na szybkie wykrycie wad płynu hamulcowego oraz prawidłową eksploatację pojazdu.

Zespół PiterParts

Garść informacji o testerze płynu hamulcowego

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.