Wykorzystanie miedzi w architekturze

Wykorzystanie miedzi w architekturze

Wykorzystanie miedzi w architekturze wnętrz staje się coraz popularniejsze, ponieważ modny jest styl industrialny, czyli tak zwany loft. Charakteryzuje się on surowym wykończeniem wnętrza, otwartą przestrzenią, dominacją szkła, betonu, cegły i stali. W związku z tym coraz częściej spotkać się można z uzewnętrznionymi instalacjami, wykonanymi z rur miedzianych, co jest nieodłącznym elementem tych aranżacji.

Według nowego trendu ukrywanie rur to przeżytek, a eksponowanie ich pozwala na idealne wykończenie wnętrza i dodaje pożądanego, surowego wyglądu. Odkryte rury oprócz tego, że dodają elegancji wnętrzu, są niesamowicie praktyczne, ponieważ ułatwiają dostęp do instalacji. Dodatkowo ich elastyczność i łatwe kształtowanie pozwala na odtworzenie praktycznie każdego projektu architekta. Oprócz odkrycia instalacji z rur miedzianych w modzie są również zrobione z nich dodatki i ozdoby wnętrz. Lampy, wieszaki, stojaki – są to jedne z popularniejszych elementów wykończenia, które nadadzą charakteru każdemu pomieszczeniu. Ich kolor świetnie komponuje się z szeroką gamą barw, drewnem, szkłem i kamieniem, a połysk rozświetli nawet najbardziej ponure kąty.

Miedziane elementy w pomieszczeniu

Nowoczesne aranżacje z wykorzystaniem miedzi

Jeszcze nie tak dawno formy stworzone z tego materiału mogliśmy podziwiać jedynie w bankach, muzeach i salach koncertowych. Dynamiczny rozwój technik wytwarzania miedzi doprowadził do spadku jej cen i wzrostu popularności. Oprócz dodatków i widocznych instalacji, wykorzystywana jest teraz również do pokrycia powierzchni ścian w formie siatki lub jako gładki materiał z dowolnymi ozdobnikami. Tak wykończone wnętrza wyglądają luksusowo i elegancko, a miedź znajduje swoje miejsce zarówno w przepychu jak i minimalizmie.

Rurki miedziane dzięki elastyczności i wytrzymałości mogą okazać się materiałem, który pozwoli również na stworzenie własnej, wymarzonej ozdoby wnętrza. Materiał ten jest bardzo łatwy w formowaniu, co pozwala na kształtowanie różnorodnych form architektonicznych. Instalacje i ozdoby stworzone z rurek miedzianych swoją oryginalnością zachwycają niemal każdego. Ten wyjątkowy materiał znajdziecie Państwo w naszej ofercie, a wyboru możecie dokonać w szerokiej gamie rozmiarów. Rurki miedziane nadadzą się zarówno do stworzenia większych instalacji, jak i pojedynczych dodatków do wnętrz wykonanych według własnego pomysłu.

Źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.